Ôś░

Złotówka się umacnia

Dzisiaj rano spadł kurs Euro, Jest to szósty spadek z rzędu. O godzinie 10:14 kurs spadł do poziomu 4,2737 zł i był najniższy od 15 listopada 2019r. Można zatem zauważyć że w ostatnim tygodniu kurs EUR/PLN spadł o niemalże 6 groszy.

W tym tygodniu USA spowodowa┼éo niema┼ée zamieszanie. Na pocz─ůtku tygodnia pisali┼Ťmy o mo┼╝liwo┼Ťci na┼éo┼╝eniu c┼éa na towary z Francji, Brazylii i Argentyny (TUTAJ). Kolejno pojawi┼é si─Ö komentarz Donalda Trumpa, dotycz─ůcy odroczenia terminu podpisania pierwszej ugody. Prezydent wspomnia┼é, ┼╝e pierwsza faza porozumienia handlowego pomi─Ödzy USA, a Chinami mog┼éaby zosta─ç podpisana dopiero w 2020 roku,┬á do wybor├│w prezydenckich.

Z kolei Chiny poinformowa┼éy, ┼╝e Komisja Taryf Celnych chi┼äskiej Rady Stanu pracuje nad uchyleniem odwetowych ce┼é na soj─Ö i wieprzowin─Ö importowan─ů ze Stan├│w Zjednoczonych. Chiny zacz─Ö┼éy wydawa─ç zwolnienia dla wieprzowiny, soi, bawe┼ény, kukurydzy oraz sorgo, staraj─ůc si─Ö w ten spos├│b naciska─ç na zawarcie umowy handlowej.

Pierwszy tydzień grudnia na rynku walutowym przyniósł umocnienie złotego.

Kurs dolara cały czas jest w oczekiwaniu na raport z rynku pracy. Na dzisiejszej sesji ma zostać opublikowany raport z amerykańskiego rynku pracy, a także odczytane zmiany zatrudnienia. Raport ten jest istotny dla rynku walut.

Kursy na godzin─Ö 13:00 kszta┼étuj─ů si─Ö nast─Öpuj─ůco:

EUR ÔÇô 4,2467, USD-3,8554, GBP- 5,0624, CHF- 3,9000

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszcz─Ödno┼Ťci do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksi─Ögowanie ┼Ťrodk├│w

Wi─Öcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umo┼╝liwiaj─ůca wymian─Ö walut przez Internet. Kupuj─ůc np. 10 000 euro mo┼╝na oszcz─Ödzi─ç nawet kilka tysi─Öcy z┼éotych.

Sprawd┼║