Zawieszenie prac parlamentu niezgodne z prawem.

W środę szkocki sąd orzekł, że Boris Johnson zawiesił brytyjski parlament bezprawnie. Zawieszenie prac parlamentu zaczęło obowiązywać w tym tygodniu i ma trwać do 15 października. Kolejnym krokiem w tej sprawie ma być doniesienie do Sądu Najwyższego.

Wczoraj zakończyło się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się na jakikolwiek ruch na stopach procentowych (w dalszym ciągu stopa procentowa wynosi 1,5%). Glapiński wspominał o ewentualnych obniżkach stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się zaostrzenia polityki pieniężnej w tym roku, ani w przyszłym.

Najważniejszym punktem czwartku jest posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, gdzie zakłada się, że zostaną obniżone stopy procentowe o 10pb.

O godzinie 13.00 – kurs euro (EUR) – 4,3396, kurs dolara (USD) – 3,9372, kurs franka (CHF) – 3,9756, kurs funta (GBP) – 4,8525.

Ekspert Pluskantor.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź