Wysoka inflacja w Polsce.

Inflacja w lipcu okazała się na wyższym poziomie niż oczekiwano – 2,9% r/r. Powodem nagłego takiego wybicia poziomu cen to drożejąca żywności (6,8% r/r zatem najwyżej od połowy 2011 r).

Rząd Wielkiej Brytanii zdecydował się na podwojenie wydatków na przygotowanie do twardego Brexitu, który będzie kosztować 6,3 miliarda funtów.
Środki w głównej mierze zostaną przeznaczone na operacje graniczne oraz celne, zaopatrzenie służby zdrowia, kampanie informacyjną oraz wsparcie dla przedsiębiorstw.

W reakcji na decyzję Fed o ścięciu stóp o 25 pb z 2,25 do 2 proc. dolar zaczął zyskiwać na wartości.
W oświadczeniu wydanym Fed wyjaśnił, że zdecydował się obniżyć stopy „ze względu na globalne zmiany perspektyw gospodarczych, a także wyciszoną presję inflacyjną w USA”.

Fed zapowiedział również, że od 1 sierpnia, a więc dwa miesiące przed terminem, zamierza wygasić prowadzony od z przerwami od 2010 roku skup obligacji skarbowych.

O godzinie 10 widzimy zdecydowane umocnienie dolara (USD) – 3,8893, euro (EUR) – 4,2923, funt (GBP) – 4,7123, frank (CHF) – 3,9069.

Ekspert Pluskantor.pl

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź