Wybory prezydenckie nie wpływają na kurs PLN

Nowy tydzień przynosi pozytywne nastroje na rynku walutowym. Jeśli chodzi o kurs eurodolara to widzimy lekkie podbicie – obecnie główna para walutowa jest na poziomie 1,1329 USD. Kurs dolara znajduje się pod presją, przede wszystkim ze względu na zwiększającą się liczbę zakażeń koronawirusem w USA, a także coraz lepsze globalne dane makroekonomiczne. Polska waluta pozostaje stabilna. Podczas porannej sesji polska waluta wykazała następujące kursy: kurs euro – 4,4613 zł, kurs dolara amerykańskiego -3,9410 zł, kurs franka szwajcarskiego – 4,1975 zł, kurs funta szterlinga – 4,9894 zł.

PKW podała dzisiaj cząstkowe wyniki wyborów prezydenckich, z których wynika że tegoroczne wybory wygrał Andrzej Duda zyskując 51,21% głosów. Rafał Trzaskowski zdobył 48,70% głosów. Nie jest to oficjalny wynik wyborów prezydenckich. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że są to dane pochodzące z 99% obwodów wyborczych, wynik pozostanie niezmienny. Oznacza to, że nie zmienia się rynkowy status quo. Wyniki wyborów prezydenckich nie mają także znaczenia dla kursu polskiej waluty. Kurs polskiej waluty na ten moment, najbardziej zależny jest od sytuacji związanej z eurodolarem. Umocnienie złotego będzie możliwe tylko w przypadku, jeśli kurs głównej pary walutowej osiągnie poziom 1,1360 USD.

Ostatnio pisaliśmy o trudnościach w negocjacjach handlowych pomiędzy Unią Europejską, a Wielką Brytanią. Do końca okresu negocjacyjnego pozostało niecałe pół roku, negocjacje bowiem mają zakończyć się z końcem 2020 roku. Tymczasem Instytut Dyrektorów w Wielkiej Brytanii przeprowadził badania, z których wynika, że co czwarta firma jest gotowa na zakończenie okresu przejściowego Brexitu. Do tego ponad połowa firm nie jest gotowa na Brexit, a zdecydowana większość firm w Wielkiej Brytanii, chce aby władze doszły do porozumienia z Unią Europejską.

Średnie kursy NBP o godzinie 13:00 przedstawiają się następując o: EUR – 4,4768 zł, USD- 3,9513 zł, GBP – 4,9802 zł, CHF- 4,1950 zł.

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź