Waluty nie reagują na indeksy

Dzisiaj inwestorzy otrzymają dość dużą dawkę wskaźników ekonomicznych z różnych gospodarek. Mamy już wstępne informacje z Europy. Na cztery wstępne indeksy PMI, jedynie jeden nie uległ zmianie – francuski indeks dla sektora usług. Spadki zaliczyły indeksy PMI dla przemysłu Francji i Niemiec, a także niemiecki indeks dla usług.

Jednak waluty słabo zareagowały na te informacje. O godzinie 11-tej ceny były na poziomie dnia wczorajszego Za euro płacono 4,29, a za dolara 3,77 złotego. Kurs CHF do złotego wynosił 3,79, a GBP 4,85.

Będzie także kilka dany zza oceanu. Z Kanady poznamy inflację CPI za październik, a ze Stanów Zjednoczonych indeksy PMI za listopad. Oczekuje się, że wskaźniki ze Stanów Zjednoczonych nieznacznie się zmienią. W tym przypadku jednak prognozowana jest poprawa. Wskaźnik PMI dla przemysłu powinien wzrosnąć z 55,7 do 55,8 pkt, podczas gdy wskaźnik usług ma wzrosnąć z 54,8 do 55 pkt.

Ekspert Pluskantor.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź