Umowa handlowa USA-Chiny

Wicepremier Chin Liu He, w środę wieczorem wyraził swoje zdanie na temat podpisania pierwszej fazy umowy handlowej z USA. Stwierdził, że mimo trwających rozmów jest optymistyczny, ale ostrożny.

Z kolei Gao Feng, Rzecznik Ministerstwa Handlu, podczas spotkania w Pekinie stwierdził, że zarówno strona amerykańska, jak i chińska będą dążyć do ścisłej komunikacji w celu podpisania pierwszej fazy umowy handlowej.

W przypadku braku podpisania pierwszego etapu umowy przed 15 grudnia, prawdopodobne jest, że prezydent Doland Trump zagrozi naniesieniem 15% cła na około 160 miliardów USD importu z Chin.

Sytuacja Euro na rynku walut.

Po spekulacjach odnośnie kursu Euro informujemy, że nadal nie przekroczył 4,30 zł.

Dzisiaj rano, kurs EUR wynosi 4,2949 zł.

Przypominamy, że w poprzednim tygodniu kurs euro zanotował mocne zawirowania, gdzie zmieniał się nawet o dwa grosze w przeciągu dnia. Mimo wszystko początek tygodnia rozpoczął powyżej poziomu 4,28.

O godzinie 12:00 – kurs euro (EUR) – 4,2973, kurs dolara (USD) – 3,8779, kurs franka (CHF) – 3,9131, kurs funta (GBP) – 5,0202.

Ekspert Pluskantor.pl

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź