Umocnienie wobec funta

Miniony tydzień nie był łaskawy dla polskiej waluty, która straciła do czterech głównych walut. Nowy tydzień na rynku Forex nie przynosi dużych zmian. Spadki polskiej waluty mają związek z sytuacją na świecie. Związku z sytuacją w Chinach, można zaobserwować spadku na walutach wschodzących. Dzisiejszy dzień przynosi wzrost w stosunku do funta brytyjskiego. Waluta umocniła się o 0,6%. Po otwarciu sesji złotówki notowały następująco: 4,2957 zł euro, 3,8754 za dolara, 4,0231 zł za franka i 5,0999 zł za funta.

Z kalendarza makroekonomicznego obyły się dzisiaj krajowe odczyty indeksu PMI za styczeń. Rynek spodziewał się odczytu na poziomie 48,3 pkt. Niestety, dane są nieco słabsze. Indeks spadł do 47,4 pkt, co potwierdza spowolnienie polskiej gospodarki.

31 stycznia, Wielka Brytania po 47 latach opuściła Unie Europejską. Rozpoczyna się zatem okres przejściowy, który będzie trwał do końca roku. Boris Johnson ma wygłosić w Londynie mowę dotyczącą chęci podpisania kompleksowej umowy handlowej z UE, na wzór umowy pomiędzy Unią Europejską, a Kanadą w 2016 roku. Mimo tego, Wielka Brytania nie chce podporządkowywać się regulacjom jednolitego rynku krajów Unii Europejskiej. Negocjacje, ze względu na twarde reguły z obu stron, są dość trudne. Przewodnicząca  Komisji Europejskiej Ursula von Leyen, już wcześniej zapowiadała, że czas do końca roku na podpisanie umowy jest niemożliwy do osiągnięcia. Ponadto z jej wypowiedzi wynika, że jeżeli UK chce mieć dostęp do unijnego rynku, musi dopasować się do wymogów Unii Europejskiej.

O godzinie 13:00 kursy przedstawiają się następująco: EUR – 4,2984 zł, USD – 3,8847 zł, GBP – 5,0743 zł, CHF – 4,0285 zł

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź