Rezultaty posiedzenia FED

Na posiedzeniu Komitetu Otwartego Rynku, decyzja nie była jednogłośna, natomiast ostatecznie stopy procentowe zostały obniżone o 0,25%. Fakt ten może sugerować, iż FED jest spokojny o sytuację w USA. Mimo to, patrząc na prognozy długoterminowe, cykl obniżek może się zakończyć. Najprawdopodobniej, z tego względu dolar umocnił się tuż po posiedzeniu.

Podczas posiedzenia Narodowego Banku w Szwajcarii nie wprowadzono żadnych zmian w polityce monetarnej. Podobnie wyglądała sytuacja w Anglii.

W naszym kraju również stopy procentowe są niezmienne od dłuższego czasu. Trudno przewidzieć jak długo sytuacja się utrzyma. Jedno jest pewne, spadek produkcji o 1,3%. Może być do skutek problemów z aktywnością gospodarczą w części zachodniej Europy.

Całe szczęście, słabe wyniki nie wpłynęły znacząco na złotego.

O godzinie 14.00 – kurs euro (EUR) –4,3597, kurs dolara (USD) –3,9519, kurs franka (CHF) –3,9857, kurs funta (GBP) –4,9359.

Ekspert Pluskantor.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź