Poprawa sytuacji na rynkach globalnych wzmacnia złotego

Dzięki poprawie nastrojów na globalnych rynkach, od kilku dni złoty umacnia się. Nie zanosi się również na to, aby tą sytuację zmieniła opinia Moody’s dotycząca polskiej polityki gospodarczej.

Przypomnijmy, jedna z największych agencji ratingowych ostrzega, że kontynuacja obecnego kierunku w polityce gospodarczej oraz zmian w systemie sądownictwa, wpływa negatywnie na kredytowy profil naszego kraju. Taka ocena może budzić kontrowersje, ponieważ w rankingu Moody’s wypadamy zdecydowanie lepiej niż w skali stosowanej przez S&P, czy Fitch.

Ratingi dla Polski natomiast nie uległy zmianie. Wg. Moody’s nasz rating plasuje się na „A2”, czyli jest to 6 ocena w 19. stopniowej skali.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy podniósł prognozę wzrostu PKB

Jedną z głównych przyczyn spowolnienia gospodarczego jest nic innego jak wojna handlowa. Wojna pomiędzy USA i Chinami. Przewiduje się, że wzrost gospodarczy w najbliższych latach będzie spadał nie tylko w tych krajach.

MFW pomimo złej sytuacji na świecie wierzy, że polska gospodarka poradzi sobie z tą sytuacją. Zgodnie z tymi przekonaniami została podniesiona prognoza wzrostu z 3,8 do 4 proc.

O godzinie 12:00- kurs euro (EUR) – 4,2812, kurs dolara (USD) – 3,8514, kurs franka (CHF) – 3,8777, kurs funta (GBP) – 4,9791.

Ekspert Pluskantor.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź