Początek tygodnia z rynkiem walut.

Strony w wojnie amerykańsko – chińskiej wciąż rozmawiają, aczkolwiek nadal brak konkretnych ustaleń.  Biały Dom podał informację, że Donald Trump ma przyjechać do Europy z początkiem grudnia. Wizyta ma związek ze szczytem państw NATO. New York Times w weekend ogłosił, że Donald Trump prawdopodobnie przedłuży zezwolenie na handel z chińską korporacją Huawei, o dwa tygodnie.

Larry Kudlow, ekonomiczny doradca prezydenta Donalda Trumpa, a także Wilbur Ross, sekretarz ds. handlu nie kryją zadowolenia i nadziei, że negocjacje niedługo się zakończą. Co więcej, Wilbur Ross uważa, że obydwie strony mają zabiegać o zakończenie negocjacji i podpisanie porozumienia „fazy pierwszej” przed dniem 15 grudnia, gdzie w teorii mogą ulec podwyższeniu cła na chińskie produkty.

Prezydent Donald Trump nie podjął jeszcze decyzji w sprawie taryf samochodowych w UE.

W minionym tygodniu podano informacje, że niemiecka gospodarka wzrosła o 0,1% w kwartale trzecim co oznacza że państwo zdołało uniknąć technicznej recesji.

Raport sprzedaży detalicznej wykazał wzrost o 0,3%, co niewiele przekroczyło prognozę o 0,2%

Kursy walut o godzinie 11:00 wynoszą: EUR – 4,2931, USD- 3,8774, GBP – 5,0190, CHF – 3,9104.

Ekspert Pluskantor.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź