Początek tygodnia na rynku walut

Dzisiejszy poranek pokazał próbę odbicia pary EUR/USD, co mogłoby wpisywać się w próbę zatrzymania spadków na polskiej walucie, aczkolwiek spadki nadal są widoczne, a sytuacja pary walutowej EUR/USD jest bardzo dynamiczna. Dzisiaj w nocy kurs pary walutowej  EUR/USD spadł do 1,0636 USD – aczkolwiek ten spadek spowodował popyt.  

Dzisiaj rano podczas otwarcia sesji, złoty kosztował 4,5360 zł za euro, 4,2249 zł za dolara, 4,3035 zł za franka szwajcarskiego oraz 4,9080 zł za funta brytyjskiego.

W piątek polska waluta nieznacznie zaprzestała spadków w stosunku do głównych walut. Aczkolwiek złoty cały czas pozostaje pod wyraźną presją. Dzisiaj najmniejszy spadek jest widoczny do funta szterlinga, gdzie spadek wynosi 1,6%.  Dolar amerykański umocnił się o 1%, a euro i frank szwajcarski o 1,2%.

Rentowność polskiego długu wynosi 1,974% w przypadku obligacji 10-letnich.

Sytuacja na rynku walut nadaj jest niezbyt optymistyczna. Inwestorzy szukają bezpiecznych przystani, względem bardzo szybkiego wzrostu nowych przypadków pandemii koronawirusa w USA. Może to oznaczać, że będzie kontynuowany spadek na polskiej walucie.

Na krajowym rynku głównym tematem jest Tarcza Antykryzysowa – aczkolwiek projekt ustawy ma być głosowany dopiero w piątek, co budzi niepokój na rynku jeśli chodzi o czas udzielenia wsparcia polskim firmom. Rynki na ten moment skupiają się na programach pomocowych zarówno w Europie, jak i USA.

Dzisiaj o godzinie 14:00 kursy przedstawiają się następująco: EUR – 4,6001 zł, USD – 4,2675 zł, GBP – 4,9635 zł, CHF – 4,3473 zł.

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź