Nie ma przełomu w rozmowach May – UE

Znowu słychać głosy ze strony Unii Europejskiej, że nie widać realnych szans na jakikolwiek przełom w rozmowach z Theresą May w sprawie Brexitu. Ostatnie negatywne komentarze przedstawione przez europejskich oficjeli sugerują, że nie będą oni w stanie usatysfakcjonować swoimi ustępstwami brytyjskiej premier. Przypomnijmy, że 12 marca odbędzie się głosowanie w Izbie Gmin, które prawdopodobnie odrzuci umowę May. Jeśli do tego dojdzie, to następnego dnia odbędzie się głosowanie nad wyjściem Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia. Na akceptację tego rozwiązanie także nie ma szans. Później ma odbyć się głosowanie w sprawie wydłużenia Artykułu 50, który pozwoli Wielkiej Brytanii pozostać w UE i kontynuować negocjacje. Ta umowa mogłaby zostać podpisana na szczycie 21/22 marca z UE.

Dzisiaj na rynku walut funt brytyjski nieznacznie, bo o jeden grosz w poszedł w górę. Przed godziną 12-tą za funta płacono 5,00 złotego. Kurs dolara do złotego wynosił 3,80, franka 3,78, a euro 4,30.

Ekspert Pluskantor.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź