Nerwowe reakcje inwestorów

W ostatnim dniu miesiąca obserwujemy na europejskich rynkach dosyć nerwowe zachowania inwestorów. nakładają się na to rządowe zmiany w Polsce. Nie najlepiej wpłynęło to na notowania złotego. Inwestorów zmroziła informacja, że 10 funduszy hedgingowych wycofuje pieniądze z Deutsche Banku, który przeżywa ostatnio duże problemy. Kłopoty ma też niemiecki Commerzbank, który wczoraj ogłosił ograniczenie dywidendy i zwolnienie ponad 7 tys. pracowników. Z kolei Air Berlin ogłosiła zwolnienie ponad tysiąca osób. Wszystkie te informacje wpłynęły na pogorszenie notowań wschodzących walut, w tym złotego.

Po godzinie 12-tej za euro płacono 4,3172 złotego, a za dolara amerykańskiego 3,8612 złotego. Frank szwajcarski kosztował w tym czasie 3,9690 złotego. W górę poszybował też funt brytyjski, który w południe kosztował ponad 5 złotych.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź