Minister Finansów zapowiada zmiany w podatkach

Propozycja ministerstwa zmienia do tego, żeby biedni zapłacili mniej, a bogaci więcej. Minister finansów Teresa Czerwińska uważa, że powinno być tak, że klin podatkowy powinien być progresywny w miarę wzrostu zarobków. Im więcej zarabiamy, tym płacimy więcej. Szykuje się więc spore zamieszanie w podatkach. I to takie, które obciąży najbogatszych, a odciąży najsłabiej zarabiających. Czym jest klin podatkowy?  W uproszczaniu to różnica między wynagrodzeniem brutto, czyli tym, co mamy na pasku, a netto, czyli tym co dostajemy na konto. To, co jest w środku, to różnego rodzaje obciążenia podatkowe i pozapodatkowe, które trzeba odprowadzić.

Koniec tygodnia na rynku walut, to wzrost ceny funta po zapowiedzi Carneya, że nie należy przekreślać szans na podwyżki stóp procentowych  w Wielkiej Brytanii. Przed godziną 10-tą za funta płacono 4,91 złotego. Euro wyceniano na 4,30, dolara na 3,79, a franka na 3,78 złotego.

Ekspert Pluskantor.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź