Koronowirus łyżką dziegciu dla rynków finansowych.

Globalnym tematem na pewno pozostanie epidemia koronowirusa i jej wpływ na rynek światowy.
Dowiemy się również czy zakończy się okres zamknięcia zakładów produkcyjnych związanych z epidemią. Przedłużenie tego okresu może źle wpłynąć na światową gospodarkę.

Dziś poznaliśmy w nocy dane z Chin. Nastąpiło przyśpieszenie inflacji konsumenckiej do 5,4% rdr względem oczekiwanych 4,9%.

W USA, a dokładniej w sektorze pozarolniczym został odnotowany wzrost zatrudnienia o 225 tys. względem przyrostu grudniowego o 147 tys. etatów. Za tak dobry wynik odpowiada głównie sektor usługowy oraz budowniczy, zaś odnotowano spadek w przemyśle. Stopa bezrobocia wzrosła do 3,6% z 3,5% miesiąc wcześniej.

We wtorek o 10.00 GUS przedstawi kwartalne dane o wynagrodzeniu oraz raport o handlu zagranicznym za grudzień i cały 2019 r, zaś o 16.00 prezes EBC przedstawi w Parlamencie Europejskim raport roczny banku centralnego.

W czwartek poznamy dane o inflacji,  nadejdą z Rumunii, Niemiec oraz USA.

W walentynkowy piątek poznamy dane o PKB oraz poznamy raport z handlu zagranicznego. W USA poznamy sprzedaż detaliczną oraz dane o produkcji przemysłowej.

O godzinie 10.00 – kurs euro (EUR) – 4,2665, kurs dolara (USD) – 3,8973, kurs franka (CHF) – 3,9826, kurs funta (GBP) – 5,0222.

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź