Koniec tygodnia na rynku walut

W dniu wczorajszym na rynku walutowym obserwowaliśmy słabość amerykańskiej waluty.

Waluta EUR do USD obiła praktycznie połowę spadków, z ostatnich 3 tygodni osiągając wynik 1,1060 USD z 1,07 USD.

Poprzez swoje działania FED ulepszył się dostęp do finansowania dla banków centralnych co osłabiło szybkość gromadzenia płynności finansowej w USD, tym samym obniżając wartość dolara.

Wczoraj ukazały się także bardzo słabe dane z rynku pracy w USA. W ciągu 7 dni przybyło 3,3 miliona nowych wniosków o bezrobotnych. Rynek przewidywał liczę 1,7 mln.

Dzisiaj polska waluta po lekkim umocnieniu, podtrzymuje dany wynik.  Dzisiejsza sesja pokazała, że waluta euro w stosunku do polskiej waluty spadła do 4,53 zł. Para walutowa USD/PLN zbliżyła się z kolei do 4,08 zł.

Rentowność polskiego długu wynosi 1,782%.

Dzisiaj nie ma znaczących danych z kalendarza makroekonomicznego. Dane te na ten moment przechodzą na drugi plan ponieważ całość rynków jest skupiona na stale rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa.

O godzinie 12:00 kursy przedstawiają się następująco: EUR- 4,5377 zł. USD – 4,1195 zł, GBP – 5,0572 zł, CHF – 4,2833 zł.

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź