Impeachment w USA

Czy Trump stanie przed sądem Kongresu?

Impeachment to procedura konstytucyjna, która umożliwia usunięcie prezydenta ze stanowiska przed upływem kadencji. Proces ten składa się z kilku etapów, a przyczyną wszczęcia procedury musi być poważne wykroczenie.

Śledztwo ma na celu ustalić, czy Donald Trump prosił o pomoc władze Ukrainy, aby zaszkodzić swojemu rywalowi w wyborach prezydenckich w przyszłym roku.

Do tej pory w historii odnotowujemy dwie sytuacje, w których to Andrew Johnson i Bill Clinton stanęli przed sądem Kongresu. Obydwie sprawy zakończyły się uniewinnieniem.

Spadek wartości bitcoina

W dniu wczorajszym wartość bitcoina spadła o ponad tysiąc dolarów, czyli o kilkanaście procent. Ciężko ocenić co było bezpośrednią przyczyną spadku, natomiast jest to dowód na to jak ryzykowne mogą być inwestycje w kryptowaluty.

O godzinie 15.00 – kurs euro (EUR) –4,3943, kurs dolara (USD) –3,9996, kurs franka (CHF) –4,0522, kurs funta (GBP) –4,9537.

Ekspert Pluskantor.pl

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź