GUS podaje dane dot. zatrudnienia

Ostatnie ruchy na rynku walutowym były dość dynamiczne i lekko ożywiły polską walutę, która przy okazji spadającego dolara, próbowała się umocnić w stosunku do euro. W poniedziałek zmienność na rynku była spora, wczoraj widoczny był znacznie mniejszy ruch. Z kolei dzisiaj widoczne jest utrzymanie mocniejszego złotego. Poranne kursy przedstawiają się następująco: EUR – 4,5421 zł, USD – 4,541 zł, CHF – 4,2791 zł, GBP – 5,0892 zł.

Dolar amerykański już od poniedziałku słabnie wobec euro. Zyskuje na tym polska waluta. Dolar bowiem kosztuje około 4,15 zł – jest to najniższy poziom w tym miesiącu. Dzisiaj kurs najważniejszej pary walutowej wynosi  EUR/USD to 1,0940 USD – jest to czwarty z rzędu dzień, gdzie euro się umacnia.

Na rynku walutowym można zauważyć lekkie ostudzenie nastrojów. Ma to związek z pojawiającymi się negatywnymi opiniami dotyczącymi ewentualnej szczepionki oraz dalszym braku porozumienia w Unii Europejskiej odnośnie europejskiego długu.

GUS podał dane dotyczące krajowego zatrudnienia. Z danych wynika, że przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw, za kwiecień, w porównaniu do roku poprzedniego spadło o 2,1%. Jest to pierwszy spadek od 2013 roku. W kwietniu w dużych firmach zatrudnienie straciło ponad 150 000 osób. Liczba zatrudnionych pracowników w kwietniu jest niższa o 152,9 tysięcy osób, w porównaniu do miesiąca wcześniejszego. Do tego realna dynamika płacy w kwietniu, w przedsiębiorstwach wynosi -1,44%.

O godzinie 13:00 kursy przedstawiają się następująco:  EUR- 4,5472 zł USD – 4,1512 zł  GBP – 5,0919 zł CHF – 4,2881 zł.

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź