Funt łapie oddech

Opublikowane właśnie dane o inflacji z Wielkiej Brytanii zaskoczyły in plus. Słabnący funt sprawił, że wzrosły ceny na Wyspach. Reakcja na dane inflacyjne była mieszana, ale szybszy wzrost inflacji może zagrażać realnym dochodom konsumentów, a przez co negatywnie wpływać na dalsze perspektywy. Opublikowano następujące dane inflacyjne: CPI bazowy: 1.5% r/r, poprzednio:  1.3% r/r; CPI: 0.2% m/m, poprzednio:  0.3%m/m; PPI: 1.2% r/r ( 0.2% m/m), poprzednio:  0.8% r/r (0.1% m/m); RPI: 2.0% r/r, poprzednio:  1.8% r/r.

Rekcją rynku na te informacje jest poprawienie notowań funta brytyjskiego. W południe za tę walutę płacono 4,7956 złotego. Ceny pozostałych walut były na poziomie dnia wczorajszego. Kurs EUR do PLN wynosił 4,3148, a USD do PLN 3,9160. Za franka szwajcarskiego trzeba było zapłacić 3,9634 złotego.

Ekspert Amronet.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź