Eurodolar w okolicach 1,18 USD

Dzisiejszy dzień nie przynosi istotnych zmian w kursach polskiej waluty. Pary walutowe połączone z PLN kontynuują lokalne konsolidacje, cały czas przy ograniczonej zmienności. Kurs eurodolara także nie wnosi istotnych zmian. Eurodolar waha lekko powyżej 1,18 USD. Podczas porannej sesji złoty kosztował:  kurs euro – 4,4001 zł, kurs dolara amerykańskiego – 3,7258 zł, kurs franka szwajcarskiego – 4,0865 zł oraz kurs funta brytyjskiego – 4,8878 zł.

W Chinach pojawiły się doniesienia o podtrzymaniu przywiązania do założeń jakie zostały ustalone w umowie handlowej z USA, co przyniosło podbicie dla juana. Ponadto na rynku globalnym nie dzieje się zbyt dużo.

Rynek oczekuje na piątkowe przemówienie Powella podczas konferencji bankowości centralnej oraz na dane makroekonomiczne z USA – np. zamówienia lipcowe. Przewiduje się, że podczas spotkania Powell powie o zamierzeniu wprowadzenia przez FOMC średniego celu inflacyjnego. Co mogłoby oznaczać, że rynek finansowy nie będzie mocno reagował zmianami stóp procentowych w odpowiedzi na dane makroekonomiczne.

Rentowność polskiego długu wynosi 1,35%, w przypadku obligacji 10-letnich.

Średnie kursy NBP o godzinie 11:30 przedstawiają się następująco: EUR – 4,4038 zł, USD- 3,7268 zł, GBP – 4,9037, CHF- 4,0967zł

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź