Eurodolar w cenie 1,17 USD

Dzisiejsza sesja ukazuje zatrzymanie słabości dolara amerykańskiego. Sytuacja na rynku finansowym nie jest zbyt optymistyczna. Dodatkowo powstało zamieszanie polityczne w  sprawie nowego pakietu fiskalnego w USA. Eurodolar oscyluje na ten moment przy 1,1730 USD – są to najwyższe poziomy od 2018 roku.

Podczas porannej sesji polska waluta została wyceniona następująco: kurs euro 4,4147 zł, kurs dolara amerykańskiego: 3,7642 zł, kurs franka szwajcarskiego 4,1007 zł, kurs funta szterlinga 4,8603 zł.

Wracając do tematu eurodolara można zauważyć, że dzisiejszy kurs przerywa trend słabnącego dolara, który w zasadzie utrzymywał się od ostatniego tygodnia.  Dla dolara mogą okazać się istotne, dzisiejsze informacje z FED dotyczące programu pomocowego. Jeśli FED będzie pasywny to jest szansa, że dolar amerykański ponownie się umocni. Po tej decyzji mogą ulec także ceny metali szlachetnych, które w ostatnich dniach są bardzo dynamiczne i osiągają ceny najwyższe w historii. Od wyceny eurodolara uzależniona jest także pozycja polskiej waluty.

Na dziś nie zaplanowano ważnych publikacji z makro kalendarza.

Średnie kursy NBP o godzinie 11:00 przedstawiają się następując o: EUR – 4,4241 zł, USD- 3,7624 zł, GBP – 4,8784, CHF- 4,1100 zł.

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź