Euro blisko 4,50 zł

Dzisiejszy dzień rozpoczyna się spadkiem kursu najważniejszej pary walutowej czyli eurodolara. Kurs kształtuje się obecnie na 1,09USD.  Polska waluta podczas otwarcia sesji wyceniona jest następująco: 4,5126  zł za euro, 4,1427 zł za dolara amerykańskiego 4,2582 zł za funta brytyjskiego oraz 4,2582 za franka szwajcarskiego.

Waluta CHF jest dzisiaj najsłabszą z walut w grupie G-10. Waluta euro również pozostaje dość słaba. W środę Komisja Europejska ma podać szczegóły nowego programu pomocowego, w związku z sytuacją gospodarczą. Oznacza to, że kursy walut w kolejnych dniach mogą reagować dość dynamicznie.

Polska waluta, dzisiaj przyniosła stabilizację kursu euro w okolice minimum, które utrzymuje się od ostatnich dwóch miesięcy. Rano waluta euro notowana była o 7 gorszy mniej, w porównaniu do najniższych kursów, z końca marca. Od tamtego czasu kurs euro kosztuje w przedziale 4,50-4,60 zł. Po godzinie 12:30  kurs euro spadł do poziomu 4,5027 zł , co technicznie może spowodować dalsze umocnienie polskiej waluty.

Tydzień rozpoczyna się w niezbyt optymistycznym nastroju w skali światowej. Wszystko za sprawą pogłębiającego się konfliktu pomiędzy USA, a Chinami. USA ogłosiły, że 33 firm i instytucji z Chin będzie wpisana na czarną listę. Do tego Robert O’Brien (doradca Białego Domu ds. bezpieczeństwa) ostrzegł, że wdrożenie prawa bezpieczeństwa w Hongkongu będzie skutkowało sankcjami. Chiński minister do spraw zagranicznych dodał, że działania USA prowadzą do zimnej wojny pomiędzy krajami.

Dzisiaj USA oraz UK nie handluje za sprawą dnia wolnego od pracy. W USA przypada dziś Dzień Pamięci, z kolei w Wielkiej Brytanii jest dzisiaj Wiosenne Święto Bankowe. Oznacza to, że ruch na rynku walutowym może być zdecydowanie mniejszy niż zazwyczaj.

O godzinie 13:00 kursy przedstawiają się następująco: EUR – 4,5625  zł, USD – 4,2093 zł, GBP – 5,1203 zł, CHF – 4,3398 zł.

 

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź