Dolar może drożeć nadal

Przez większą część tygodnia dolar amerykański wykazywał trend wzrostowy w stosunku do pozostałych walut. Na początku tygodnia kurs tej waluty oscylował wokół 3,29 zł. W piątek wieczorem kosztował nawet 3,35 zł. także w stosunku do euro dolar zyskiwał. Wszystkie dane z rynku wskazują, że podobnie będzie także w przyszłym tygodniu i inwestorzy będą grać na wzrost dolara i stratę euro oraz złotego.

Złoty nieznacznie stracił także w stosunku do euro, a właściwie przez cały tydzień za euro trzeba było zapłacić w granicach 4,18 – 4,19 złotego. Nieznaczne różnice kursowe były także na parze GBP/PLN i mieściły się między 5,35 i 5,34.O jedną setną w ciągu tygodnia wzrósł także kurs franka szwajcarskiego w stosunku do złotego. W piątek wieczorem wynosił  3,46.

Analiza zmiennych wpływających na zachowanie inwestorów na rynku walutowym wskazuje, że w przyszłym tygodniu utrzyma się nieznaczny trend wzrostowy dolara amerykańskiego oraz nieznaczny spadkowy złotego.

Ekspert Amronet.pl

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź