Dolar amerykański ze spadkiem

Dzisiejszy dzień pokazuje, że ruchy na polskiej walucie są mniejsze, aczkolwiek nadal widoczne są wzrosty. Rynek finansowy powraca do ryzyka – przez co spada kurs dolara amerykańskiego, który w parze z euro osiągnął poziom 1,12USD. Złoty podczas otwarcia sesji kosztował: 4,3773 zł za euro, 3,9069 zł za dolara, 4,0642 zł za franka oraz 4,9132 zł za funta.

Jak widać kurs dolara amerykańskiego nadal notuje spadki. Dolar jak i inne bezpieczne przystanie notują spadki, zaś euro i złoty umocnienia. Dolar, oprócz zwiększonej tendencji do ryzyka traci również w skutek zamieszek, które obecnie mają miejsce w USA. Na ten moment brak dalszych informacji dotyczących konfliktu na linii USA-Chiny.

Na rynku powraca temat negocjacji pomiędzy Unią Europejską, a Wielką Brytania – choć tutaj brak nowych ustaleń. Strony do końca roku (zakończenie okresu przejściowego) mają czas na podpisanie umowy handlowej aczkolwiek UK oczekuje, że do końca  czerwca będzie miał miejsce postęp w negocjacjach. Jeśli umowa handlowa nie zostanie podpisana może to skutkować wprowadzeniem w handlu zasad WTO (Światowa Organizacja Handlu).

Rynek oczekuje, że na jutrzejszym posiedzeniu EBC zwiększy program skupu aktywów o kolejne 500 mld euro. Naciski na takie działanie jest o tyle duże, że w przypadku odmowy bank centralny może spodziewać się ogromnej reakcji rynku. Przypominamy, że program skupu aktywów jest obecnie warty 750 mld euro i ma na celu pomoc dla sytuacji gospodarczej, jaka wyniknęła w skutek pandemii koronawirusa.

O godzinie 13:00 kursy przedstawiają się następująco: EUR – 4,4154 zł, USD – 3,9419 zł, GBP – 4,9583 zł, CHF – 4,0919 zł

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź