Dolar amerykański do góry

Dzisiejszy poranek wskazuje na podbicie układu risk-off, wszystko za sprawą pogorszonych nastrojów na rynku finansowym w związku z informacją z Chin, o pojawieniu się  nowych zakażeń COVID-19.

Kurs najważniejszej pary walutowej czyli eurodolara kosztuje 1,13 USD. Dolar amerykański umacnia się do większości walut. Podczas otwarcia sesji kursy przedstawiają się następująco: kurs euro – 4,4452 zł, kurs dolara – 3,9458 zł, kurs franka szwajcarskiego – 4,1607 zł oraz kurs funta szterlinga: 4,9420 zł. Południem polska waluta umocniła się lekko do dolara amerykańskiego oraz euro.

Rentowność polskiego długu wynosi 1,327% w przypadku obligacji 10-letnich.

GUS potwierdził dzisiaj wstępne dane, które ukazują, że wskaźnik wzrostu cen towarów oraz usług konsumpcyjnych osiągnął 2,9%. Oznacza to, że inflacja spada już czwarty raz z rzędu. Jest to najniższy wynik od listopada 2019 roku.

Powraca temat negocjacji handlowych pomiędzy Wielką Brytanią, a Unią Europejską. Premier wielkiej Brytanii Boris Johnson poprowadzi dziś rozmowę z władzami UE. Obie strony chcą dojść do porozumienia. W piątek Wielka Brytania zrezygnowała z przedłużenia okresu przejściowego, co oznacza że ten kończy się z końcem tego roku. Po tym czasie Wielka Brytania nie będzie miała możliwości korzystania z jednolitego rynku, ani dostosowywać się do unijnych wymogów prawnych.

O godzinie 13:00 kursy walut przedstawiają się następująco: EUR – 4,4394 zł, USD – 3,9473 zł, GBP – 4,9379 zł, CHF – 4,1506 zł

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź