Decyzje banków o stopach procentowych

Dziś poznamy decyzje trzech banków centralnych w sprawie stóp procentowych: Czeskiego Banku Narodowego, Banku Meksyku i Banku Rezerwy Południowej Afryki. Bank Narodowy Republiki Czeskiej podniósł stopy pięć razy w zeszłym roku, a ostatnio niektórzy decydenci zasugerowali, że gospodarka może potrzebować słabszej waluty, aby złagodzić negatywny wpływ globalnego spowolnienia. Oczekuje się również, że meksykańscy bankierzy uderzą gołębim tonem po tym, jak Rezerwa Federalna zrobiła to wcześniej w tym miesiącu. We wszystkich trzech przypadkach oczekuje się, że stopy procentowe pozostaną niezmienione.

Ważniejsze jednak będą wstępne dane o inflacji za marzec z Hiszpanii i Niemiec. W USA poznamy finalny raport o PKB za ostatni kwartał minionego roku.

Na rynku walutowym bez większych zmian. O dwa grosze staniał funt brytyjski. O godzinie 11-tej był wyceniany na 5,02 złotego. Za dolara płacono 3,81, za franka o dwa grosze więcej niż za dolara, a za euro podobnie jak wczoraj czyli 4,29 złotego.

Ekspert Pluskantor.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź