Czeka nas spokojny dzień

Czeka nas spokojna sesja.  Jedyną wartą uwagi publikacją będzie wskaźnik koniunktury konsumenckiej Uniwersytetu Michigan.

Najważniejszym wydarzeniem miesiąca będzie decyzja o obniżce stóp procentowych w USA. Wydaje się, że przed posiedzeniem Rezerwy Federalnej można już śmiało mówić, że do takiego ruchu dojdzie, a przynajmniej złudzeń nie pozostawia rynek.

Spadek funta w tym tygodniu, który jest spowodowany zaostrzeniem retoryki ws. Brexitu przed dwóch kandydatów jest dalej utrzymany i nie widać nic na horyzoncie, co może spowodować odwrotną sytuację.

Wczoraj GUS opublikował  fatalne dane z naszej gospodarki. Okazało się, że produkcja przemysłowa spadła pierwszy raz od kwietnia 2017 r.
Analitycy spodziewali się, że tempo wzrostu spowolni z 7,7% do 2%. Problem w tym, że spadek był o wiele większy i wskaźnik wynosi teraz -2,7%.

W piątek o godzinie 10.00 euro (EUR) – 4,2575, dolar amerykański (USD) – 3,7814, frank (CHF) – 3,8443, funt (GBP) – 4,7352.

Ekspert Pluskantor.pl

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź