Co dalej z rynkami?

Mimo kolejnych obostrzeń związanych z pandemią Covid -19 w Polsce i wielu krajach Europy oraz spowolnieniu gospodarki, rynek walutowy nie wykazuje zbytniej reakcji na te zmian. Analitycy uważają, że ta względna stabilizacja jest odpowiedzią na przystosowanie się rynków i gospodarki do otacząjącej rzeczywistości i względne uniezależnienie reakcji ryzyk finansowych od pandemii. Można tłumaczyć to tym, że firmy są lepiej przygotowane pod względem spowolnienia swojej działalności, tj. logistycznym i płynnościowym na nowy lockdown, jeśli zostanie wprowadzony co raczej mało prawdopodobne jest zamykanie granic – a to relatywnie poprawia perspektywy handlu międzynarodowego.  Popyt z Azji amortyzuje spadek popytu z Europy.

Polska waluta nadal jest słaba i traktowana przez inwestorów jako waluta ryzykowna i poboczna.

O godzinie 8.00 – kurs euro (EUR) – 4.6233, kurs dolara (USD) – 3.3935, kurs franka (CHF) – 4.3258, kurs funta (GBP) – 5.1151.

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź