Brexit: Nadal nic nie wiadomo

Po serii głosowań w Izbie Gmin nadal nie wiadomo jak Wielka Brytania chce rozwiązać problem wychodzenia z Unii Europejskiej.

Brytyjski parlament zagłosował wczoraj za przedłużeniem terminu, do kiedy Wielka Brytania musi opuścić wspólnotę europejską. Co dalej? Wiele będzie zależało od tego, czy premier Theresa May zdoła przekonać parlamentarzystów do poparcia jej porozumienia wypracowanego z UE. To będzie kolejna próba. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się do 20 marca, przed szczytem Rady Europejskiej zaplanowanym na 21-22 marca.

Jednak przedłużenie okresu chaosu wydaje się najbardziej prawdopodobną opcją, nawet do końca 2020 roku.  Jeśli tak się stanie, wówczas ustabilizowanie gospodarki i funta będzie bardzo trudne.

W piątek funt był wyceniany na 5,03 złotego. Po południu pozostałe waluty były wyceniane na poziomie notowań czwartkowych. Kurs USD do złotego wynosił 3,80, CHF 3,78, a EUR 4,30.

Ekspert Pluskantor.pl

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź