Bilans płatniczy za październik

Podczas dzisiejszej sesji Narodowy Bank Polski poda dane dotyczącej bilansu płatniczego za miesiąc październik. Rynek oscyluje nadwyżkę, na rachunku bieżącym sięgająca do 330 mln EUR. Dodatkowo dzisiaj do informacji zostanie podana wysokość inflacji bazowej za listopad.

Prezydent Donald Trump oraz władze Chin uzgodniły pierwszą fazę umowy handlowej, oznacza to, że kraje doszły do porozumienia. Cła na towary pochodzące z Chin zaplanowane na 15 grudnia zostały odroczone. Niestety nie ma oficjalnej informacji odnośnie szczegółów umowy. Źródła podają, że cła i taryfy miały zostać wycofane w zamian za zakupy artykułów rolnych przez Chiny, które zobowiązały się zwiększyć import o 200 mld USD w okresie dwóch latach, a  łączny import produktów rolnych ma wynieść 80 mld USD.  Wprowadzone stawki celne  na produkty z Chin zostały obniżone o 50% czyli z 15% na 7,5%.  Poprzednie cła zostały nieruszone.

Dzisiejszy dzień na rynku walut jest stabilny. Kursy na godzinę  12:00 wynoszą: EUR: 4,2630, USD – 3,8272, CHF – 3,8907 oraz GBP – 5,1161.

Certyfikaty

Dlaczego Pluskantor.pl

  • Oszczędności do 9% na wymianach
  • Wymiany walut online przez 24h/7 dni
  • Automatyczne rozksięgowanie środków

Więcej o Pluskantor.pl?

Pluskantor.pl to zaawansowana technologicznie, nowoczesna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Kupując np. 10 000 euro można oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.

Sprawdź